Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Chráněné dílny > Digitalizace

Digitalizace

Fungujeme od roku 2007. Digitalizujeme, indexujeme a elektronicky archivujeme dokumenty.

Umíme zdigitalizovat, tedy převést z fyzické podoby (tištěný text, papírový časopis, papírová kniha, negativy, diapozitivy, filmy, VHS kazety atd.) do formy digitálního záznamu a uložit ho na dohodnutý nosič (flash, CD, externí disk).

Máte doma staré VHS kazety, ale nemáte na přehrávač? Chcete mít rodinné album v digitální podobě? Přijďte si je nechat zdigitalizovat.

Zadáním zakázky dáváte práci lidem s handicapem.

Spolupracujeme s úřady, firmami, obcemi i nevládní sférou.

Zcela unikátní projekt v Česku je digitalizace významných titulů českých exilových i samizdatových periodik. Zpřístupňujeme je nekomerčně na samostatných stránkách scriptum.cz. Ty časopisy jsou až na úplné výjimky zcela nedostupné, ať papírově či digitálně. Vše je pro uživatele zdarma.

Služby digidílny

Digitalizační dílna Domu Exodus Vám nabízí pomoc při řešení problému kam a jak umístit data, která v papírové či jiné fyzické podobě zabírají příliš mnoho místa a jejich zpracování zdržuje Vaše pracovníky od základní práce.

Nabízíme Vám řešení problému plných složek, šanonů, krabic a regálů. Jsme organizace, která zaměstnává zdravotně handicapované a pomáhá jim zapojit se do pracovního procesu. V naší digitalizační dílně, kde zpracováváme různé typy dat od archivních (kroniky, fotografie, diapozitivy,…)  po současné (dokumenty, jež je nutné zachovat), jsme schopni zpracovávat data na různých podkladech (papír, sklo, diapozitivy, vázané publikace ap.), která pak převedeme do žádaného formátu (např. doc, pdf, jpg) a uložíme na bezpečná média. Také umíme technologii OCR, což je rozpoznání textu ze skenů či obrázků a převod do editovatelné podoby. S výsledkem se pak dá pracovat jako s textem. Běžně jsme schopni skenovat do velikosti A3+. Též převádíme audio i VHS kazety, gramofonové desky.

Co je digitalizace?

Papírové dokumenty, knihy, fotky, diapozitivy, obrázky na skle i jiných podkladech se skenováním přenesou do digitálního rozhraní, pomocí našich profesionálních softwarů vyčistí, nebo upraví a následně je ukládáme na zabezpečená média podle přání zákazníka. Velice podobně funguje převod videa na VHS, nebo hudby z gramodesek a audiokazet. Součástí našich služeb je i převod již vytištěného textu, nebo PDF pomocí technologie OCR do počítačově zpracovatelné podoby ve všech běžně používaných formátech (Word document, RTF, PDF, ODT...), to následně zákazníkovy dovoluje editovat text přímo ve svém počítači.

Výhody digitalize dokumentů

Výhodou je snadnější a systematičtější skladování, jednodušší vyhledávání, úspora místa, času a práce.

Speciální služby

Máte specifické požadavek? Obraťte se na nás. Vzhledem k našim schopnostem jistě najdeme ideální řešení.

Poradenství

Vždy jsme tu pro Vás. Můžete se kdykoli přijít poradit s našimi odborníky. Ochotně zodpovíme všechny dotazy a podáme cenné rady a připomínky.