Česky English
Drobečková navigace

home > chráněné dílny > digitalizace

digitalizace

Fungujeme od roku 2007. Digitalizujeme, indexujeme a elektronicky archivujeme dokumenty.

Umíme zdigitalizovat, tedy převést z fyzické podoby (tištěný text, časopis, kniha, negativ, diapozitiv, film, VHS kazeta ap.) na digitální záznam na dohodnutém nosiči (flash, CD, externí disk).

Máte staré VHS kazety, ale ne přehrávač ? Chcete fotoalbum promítnout při rodinném setkání např. v TV ? Nechte si je zdigitalizovat.

Zadáním zakázky dáváte práci lidem s handicapem.

Spolupracujeme s úřady, firmami, obcemi i nevládní sférou.

Světově unikátní projekt je digitalizace významných titulů českých exilových i samizdatových periodik. Zpřístupňujeme je nekomerčně na samostatných stránkách scriptum.cz. Ta jsou, ať papírově či digitálně, až na úplné výjimky zcela nedostupná. Lze si je číst i stáhnout. Vše bez registrace a zdarma.

Služby digidílny

Digitalizační dílna Domu Exodus Vám nabízí pomoc při řešení problému kam a jak umístit data, která v papírové či jiné fyzické podobě zabírají příliš mnoho místa a jejich zpracování zdržuje Vaše pracovníky od základní práce.

Nabízíme Vám řešení problému plných složek, šanonů, krabic a regálů. Jsme organizace, která zaměstnává zdravotně handicapované a pomáhá jim zapojit se do pracovního procesu. V naší digitalizační dílně, kde zpracováváme různé typy dat od archivních (kroniky, fotografie, diapozitivy,…)  po současné (dokumenty, jež je nutné zachovat), jsme schopni zpracovávat data na různých podkladech (papír, sklo, diapozitivy, vázané publikace ap.), která pak převedeme do žádaného formátu (např. doc, pdf, jpg) a uložíme na bezpečná média. Také umíme technologii OCR, což je rozpoznání textu ze skenů či obrázků a převod do editovatelné podoby. S výsledkem se pak dá pracovat jako s textem. Běžně jsme schopni skenovat do velikosti A3+. Též převádíme audiokazety, VHS videokazety, gramofonové desky i 8 mm filmy.

Co je digitalizace?

Papírové dokumenty, knihy, fotografie, diapozitivy, filmové negativy, ale třeba i filmy 8 mm či obrázky na skle se naskenují, pomocí profesionálního softwaru je vyčistíme, upravíme a uložíme na dohodnuté médium. Podobně funguje převod VHS videokazet, audiokazet nebo gramodesek.

Součástí našich služeb je i převod naskenované stránky pomocí technologie OCR (rozpoznání textu) do editovatelné podoby v různých formátech (doc, docx, rtf, pdf, odt, txt…), takže zákazník s výsledkem může pracovat jako s textem.

Výhody digitalizace dokumentů

Výhodou je snadnější a systematičtější skladování, jednodušší vyhledávání, úspora místa, času a práce.

Speciální služby

Máte specifický požadavek ? Obraťte se na nás. Jistě najdeme řešení.

Poradenství

Vždy jsme tu pro Vás. Můžete se kdykoli přijít poradit s našimi odborníky. Ochotně zodpovíme všechny dotazy a podáme cenné rady a připomínky.

 IMG-20200227-WA0025.jpg